•   czwartek, 19 września 2019
Sprawdź kto do Ciebie dzwonił

Dowiedz się szybko kto chciał się z tobą skontaktować

W niektórych sytuacjach ludzie często zastanawiają się nad tym, kto do nich dzwonił, ponieważ na wyświetlaczu widnieją jakieś nieznane numery, o których do tej pory nie miało się zielonego pojęcia. Jeszcze do niedawna nie można było tego sprawdzić, jednak obecnie jest to możliwe, ponieważ wystarczy skorzystać z wyszukiwarki numerów telefonów, aby dowiedzieć się, kto nas prześladuje.

Technologia cały czas porusza się naprzód, a więc warto dbać o swoje bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli chodzi o prywatne dane. Mając dostęp do Internetu bez problemów można korzystać z internetowej książki telefonicznej, gdzie sprawdzi się w szybkim tempie wszystkie podejrzane numery.

Dzięki takim informacjom zainteresowani będą mogli dowiedzieć się, kto do nich dzwoni i jakie może mieć zamiary. Oczywiście z Internetu korzysta obecnie wiele osób, dlatego też dostęp do takich książek jest bardzo szeroki. Wyszukiwanie niezbędnych informacji o właścicielach numerów telefonów nie będzie trudne, a starszym osobom zawsze mogą pomóc młodsze, które mają w tym większe doświadczenie. Posługując się takimi książkami nie będzie już problemów z tym, aby nabyć wiedzę o właścicielach podejrzanych numerów, które wydzwaniają do domowników od dłuższego czasu.

Złapanie oszustów na gorącym uczynku

Oszuści bardzo często dzwonią do przypadkowo wybranych ofiar, wmawiając im różne rzeczy, na czym można stracić dużo pieniędzy. Jeśli ktoś znalazł się w takiej właśnie sytuacji, to powinien na nią jak najszybciej zareagować. Jeśli nie jest się pewnym, z kim w danym momencie się rozmawia, warto odpalić szybko internetową książkę telefoniczną i tam sprawdzić ten numer.

Sprawdź kto dzwonił

Wtedy dana osoba dowie się, czy rozmówcą jest faktycznie ta osoba, za którą ten człowiek się podaje. Niesprawdzanie takich informacji niesie za sobą dużo stresów i niebezpiecznych sytuacji. Można dać się wtedy w bardzo łatwy sposób naciągnąć, zwłaszcza gdy chodzi o starsze i naiwne osoby. 

Niedawno jeszcze oszuści bazowali na wiadomościach e-mail, jednak obecnie decydują się na inne rozwiązania, aby wzbogacić swoją ofertę oszustw przygotowaną dla zwykłych ludzi. W dzisiejszych czasach próbują się dodzwonić do przypadkowych osób i wmówić im jakieś niestworzone historie, np. o porwanym wnuczku, itd. Poza tym odbieranie niektórych ryzykownych numerów już samo w sobie może nieść za sobą olbrzymie straty finansowe dla zainteresowanych, np. jeśli jest to telefon zarejestrowany w Afryce. Nie można się wtedy dziwić, że po pewnym czasie przyjdą do danej osoby kosmiczne rachunki za użytkowanie telefonu.

Jak oszuści zdobywają numery ofiar?

Oszuści zdobywają numery swoich ofiar na wiele sposobów. Przede wszystkim można je oczywiście zdobyć z pomocą portali społecznościowych, gdzie ludzie sami podają takie numery. Nie wolno udostępniać takich danych publicznie, bo potem gorzko można potem tego pożałować. Po wpisaniu w Google, numer sam wyświetli się oszustowi, a tego nikt nie chciałby doświadczyć. Warto dbać o swoje bezpieczeństwo, aby nie dać się naciągnąć oszustom. 

Zobacz również