•   czwartek, 19 września 2019
Sprawdź kto do Ciebie dzwonił

Kto do Ciebie dzwonił?

Jak można sprawdzić czyj to numer?

Połączenia z nieznanego numeru zdarzają się coraz częściej. Nie na wszystkie jednak warto jest odpowiadać. Co można zrobić, kiedy nie zna się wyświetlanego numeru?

Wielu osobom zdarza się, że próbuje się z nimi skontaktować nieznany numer telefonu. Problem pojawia się zwłaszcza wtedy gdy odebranie nie jest możliwe w danym momencie. Niektórzy również nie chcą odbierać wszystkich połączeń, zwłaszcza jeśli po drugiej stronie znajduje się na przykład telemarketer. Dlatego też coraz częściej konieczne jest sprawdzanie nieznanych numerów. W jaki sposób można to zrobić i która z metod jest najszybsza?

Jak sprawdzić, kto dzwonił?

Obecnie, aby sprawdzić, kto dzwonił, nie jest potrzebna książka telefoniczna. Jeśli numer nie został zapisany w kontaktach telefonu, możliwe jest jego sprawdzenie w inny sposób. Najczęściej wykorzystywane są w tym celu odpowiednie serwisy. To tam można sprawdzić numer poprzez wpisanie go w wyszukiwarkę. Baza danych jest stale uzupełniana przez innych użytkowników, co pozwala na szybkie zorientowanie się, czy warto jest oddzwonić lub odebrać dane połączenie. W niektórych przypadkach wskazane jest, aby nie tylko nie odbierać, ale także zapisać dany numer do czarnej listy lub numerów blokowanych przez telefon.

Czyj to numer telefonu

Czy warto oddzwonić?

Na to pytanie można odpowiedzieć najlepiej, gdy już zna się odpowiedź na pytanie kto dzwonił. Obecnie wiele nieznanych numerów należy do firm, które zajmują się oferowaniem usług. Jeśli rzeczywiście istnieje zainteresowanie ofertą danej firmy, można zdecydować się na oddzwonienie. W innym przypadku lepiej jest poczekać na następny telefon. Oddzwonić należy również wtedy gdy czekanie na telefon nie jest możliwe w danej sytuacji. Warto pamiętać, że oddzwanianie na nieznany numer, zwłaszcza o zagranicznym prefiksie może być niebezpieczne pod względem finansowym. Dlatego w takiej sytuacji należy sprawdzić numer także pod względem jego przynależności do konkretnej sieci komórkowej.

Kto zazwyczaj decyduje się na odbieranie nieznanych połączeń?

Na odbieranie wszystkich połączeń decydują się zazwyczaj osoby, które prowadzą działalność. Także pracownicy większych firm zazwyczaj nie mają czasu na sprawdzanie, kto kryje się za danym numerem. W niektórych przypadkach jednak warto jest zdecydować się na sprawdzanie numerów za pomocą aplikacji, aby nie stracić potencjalnego klienta przez długi czas oczekiwania na rozmowę. Aplikacja jest pod tym względem znacznie wygodniejsza, ponieważ od razu pokazuje, czy dany numer nie został oznaczony jako na przykład natrętna reklama. Wadą takiego rozwiązania jest konieczność posiadania telefonu typu smartphone, gdzie istnieje możliwość zainstalowania aplikacji.

Zobacz również