•   czwartek, 19 września 2019
poradnik

Konwertowanie mp3 z YT

Pobieranie muzyki z internetu? Jak zrobić to legalnie?

Jak funkcjonowałby świat bez internetu? Pozostaje nam się jedynie domyślać. Jesteśmy przekonani jednak co do jednego aspektu – dostępności muzyki. Większość pamięta czasy, kiedy żeby posłuchać swojego ulubionego wykonawcy i jego utworów, trzeba było albo kupić płyty, kasety, czy bilety na koncert. Nie było Youtube, Spotify, Tidala itp., a jednak jakoś sobie radziliśmy i muzyka, nie tyle co przetrwała, a zawładnęła światem. Dzisiaj nie wyobrażamy sobie bez niej życia. Nasze ulubione piosenki relaksują nas, nastrajają do działania lub po prostu pozwalają przetrwać cięższe czasy. Dzięki internetowi, możemy posłuchać naszych ulubionych utworów wszędzie! Niezależnie od tego czy jesteśmy w domu, w drodze do pracy lub szkoły, czy na drugim końcu świata. Mając połączenie z siecią i dowolne urządzenie telekomunikacyjne możemy mieć naszą ulubioną muzykę zawsze przy sobie. Kilka kliknięć i już jesteśmy na wybranym serwisie streamingowym, wyszukujemy utwór, wykonawcę, album, który nas interesuje i jednym kliknięciem rozpoczynamy odtwarzanie. To takie proste i wygodne! Ciężko sobie wyobrazić sytuację, w której nagle zostalibyśmy tego pozbawieni.
Zdarzają się jednak momenty, w których nie możemy skorzystać z dobrodziejstw technologii i brak połączenia z internetem uniemożliwia nam słuchanie muzyki online. Co wtedy zrobić? Jeśli nie mamy przy sobie żadnych nośników z zapisanymi utworami, to niestety, jesteśmy ugotowani.
Rada? Lepiej zapobiegać niż walczyć ze skutkami utraty połączenia z siecią. Jak to zrobić? Czy musimy kupować płyty CD i inne nośniki? Możemy, ale istnieje rozwiązanie dużo prostsze – pobierzmy nasze ulubione utwory na dysk twardy naszego urządzenia i cieszmy się naszą ukochaną muzyką niezależnie od warunków połączenia. Jak to zrobić? I czy to jest legalne?
Pobierać muzykę możemy za pomocą ogólnodostępnych narzędzi jak np. konwerter mp3, dzięki któremu pobierzemy dokładnie te wersje utworów, które znamy z używanych przez nas serwisów muzycznych. Pobieranie muzyki i słuchanie jej na własny użytek nie jest nielegalne. Zabronione jest jednak kopiowanie jej na inne nośniki i rozprowadzanie, publiczne odtwarzanie. Nie możemy również wykorzystywać tak pobranych utworów w celach zarobkowych. I to wszystko! :)
Skorzystaj już dziś z darmowego konwertera mp3 i zapewnij sobie dopływ ulubionych dźwięków w każdej sytuacji.

Zobacz również