•   czwartek, 19 września 2019
Internetowa książka telefoniczna

Internetowa książka telefoniczna – dla kogo i po co?

Tradycyjne książki telefoniczne praktycznie wyszły już z użycia - mało kto posiada je teraz w swoim domu. A ty potrzebujesz ważnego numeru do jakiejś określonej osoby lub instytucji, a nie bardzo wiesz skąd zaczerpnąć takich informacji - to internetowa książka telefoniczna jest właśnie dla ciebie! Szybko i bez żadnych ograniczeń odnajdziesz dane, które cię interesują.

Jak z niej korzystać?

Najprościej oczywiście odnaleźć numer telefonu jakiejś osoby, jeśli znamy jej imię i nazwisko - wtedy bez problemu wyświetli nam się taka informacja. Zadanie może się trochę bardziej skomplikować, jeśli okaże się, że nie jest to jedyna osoba o takim nazwisku - co w Polsce zdarza się niezmiernie często. Wtedy dużym ułatwieniem będzie, jeśli znamy adres zamieszkania tej osoby, albo chociaż miasto - łatwiej zawęzić krąg poszukiwań, jeśli dajmy na to wybierzemy miasto i zmniejszy się on ze stu do dwóch osób. 

Uściślanie kryteriów wyszukiwania

Bardzo dużym ułatwieniem jest w procesie wyszukiwania znajomość jak największej ilości informacji na temat osoby, której numeru poszukujemy. Jeśli znamy nie tylko imię i nazwisko, ale także i miejsce zamieszkania, numer znajdziemy dużo szybciej i bez najmniejszych wątpliwości będziemy mogli z niego skorzystać. Dlatego tak ważne jest precyzowanie - jeśli kogoś wyszukujemy, powinniśmy postarać się mieć najważniejsze informacje o tej osobie.

Wyniki wyszukiwania w książce telefonicznej

Musimy się oczywiście liczyć z tym, że jeśli posiadamy okraszoną ilość informacji na temat danej osoby czy instytucji, to może nam się pokazać wiele więcej wyników, niż byśmy się mogli spodziewać. A ilość tych wyników jest też zależna od tego, jak bardzo rozbudowaną ma bazę numerów dana książka telefoniczna, z której korzystamy.

Książka telefoniczna w internecie

Zaistniej w książce telefonicznej i pozwól się znaleźć

Jeśli chcesz znaleźć się w książce telefonicznej, lub nawet powinieneś, bo prowadzisz swoją własną działalność i zależy ci, by klienci mieli do ciebie możliwie jak najłatwiejszy dostęp, to możesz się do niej sam dodać - to nic trudnego. A dzięki temu każdy, kto będzie cię szukał, by się z tobą skontaktować w ważnej sprawie, będzie miał ułatwione zadanie.

Jak to zrobić i dlaczego warto?

Wybierasz stronę internetową, na której funkcjonuje książka telefoniczna. Tam na pewno znajdziesz instrukcje postępowania. Zazwyczaj należy po prostu wpisać swoje dane, a następnie dodać do nich swój numer telefonu. I voilà! - jesteśmy w książce telefonicznej. Dzięki temu każdy, kto będzie potrzebował do nas kontaktu, będzie mógł odnaleźć nasz numer w bazie. Ile razy tobie zdarzyło się stracić numer telefonu, który miałeś zapisany w telefonie? Zastanów się teraz ilu jest ludzi, z którymi chętnie odświeżyłbyś kontakt, gdybyś miał dostęp do ich numeru. A może są tacy ludzie, którzy właśnie próbują znaleźć kontakt do ciebie?

Plusy i minusy

Oczywiście oprócz plusów podawania swojego numeru w książce telefonicznej, są też niestety minusy. Decydując się na podanie swojego numeru musisz się liczyć z tym, że mogą z niego skorzystać osoby, z którymi niekoniecznie chcesz mieć kontakt, jak np. firmy dzwoniące z ofertą sprzedaży.

Zobacz również