•   czwartek, 19 września 2019
Sprawdź kto do Ciebie dzwonił

Numery telefonów - znasz wszystkie?

Każda z osób posiadających telefon komórkowy, posiada w nim opcję, którą jest odpowiednikiem książki telefonicznej – stanowi spis kontaktów. W komórkowej książce telefonicznej posiada się zazwyczaj numery do wszystkich bliskich i dalszych osób, a także kontakty do usługodawców itp.

Większość z zapisanych przez użytkownika telefonu kontaktu jest zapisana w odpowiedni sposób – tak aby nie stanowiło zagwozdki, kto w danej chwili dzwoni. Spis kontaktów jest niezwykle ważną funkcją, z której korzysta prawie każda osoba posiadająca telefon komórkowy - ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie bez jego wykorzystywania.

Mimo skrupulatnego zapisywania wszystkich niezbędnych kontaktów, bardzo często zdarzać się mogą połączenia przychodzące z tak zwanych nieznanych numerów. Zazwyczaj – znane wcześniej osoby – wysyłają sms z informacją, że są dostępne pod nowym numerem – jednak nie jest to regułą. Takie sytuacje mogą mieć związek ze zmianą numeru kogoś ze znanych nam osób, lub też od osób które prowadzą firmy i wykonują połączenia celem przedstawienia oferty. Obecnie, w dobie internetu i sprzedaży na odległość - takie nieznane połączenia przychodzące mogą zdarzać się nader często - warto być w takim przypadku przygotowanym na przyjęcie połączenia telefonicznego z ofertą handlową.

Większość firm i instytucji korzysta z telefonu celem uzyskania kontaktu i przekazania informacji - nie jest więc możliwe posiadanie numerów do wszystkich możliwych placówek i firm. Często, może się okazać, że unikanie odebrania nieznanego połączenia jest błędem, ale wypada też zaznaczyć, że nierzadko zdarzają się umyślne "głuche" telefony mające na celu niekoniecznie dobre zamiary.

Kto jest posiadaczem numeru

We wszystkim należy zachować zdrowy rozsądek - w razie dużych wątpliwości co do pochodzenia numeru - warto go zweryfikować za pomocą specjalnych wyszukiwarek, które po podaniu numeru telefonu mogą zlokalizować nazwę firmy i ustalić w jakim celu prawdopodobnie następuje kontakt.

Obcy numer, który wyświetla się podczas połączenia na ekranie telefonu – dla wielu osób może stanowić powód do niepokoju – często niepotrzebnie. Największą grupą osób, która jest „skazana” na konieczność odbierania nieznanych połączeń przychodzących, są właściciele firm i ich pracownicy. Ciężko sobie wyobrazić wymianę informacji w jakiekolwiek firmie, w której zwyczaju jest nie odbieranie  telefonicznych połączeń przychodzących, wykonywanych z nieznanych pracownikom i właścicielom formy numerów.

Osoby, które bardzo ostrożnie podchodzą do tego typu kontaktów – najczęściej osoby prywatne – niejednokrotnie mają w zwyczaju posiłkowanie się internetową wyszukiwarką numerów, aby określić kto i z jaką sprawą próbował się z nimi skontaktować. W dzisiejszych czasach połączenia są bardzo tanie – dzwoni się dość dużo i często – wykonanie telefonu nie jest już tak kosztowne jak to bywało niegdyś. Wyjątkiem mogą być często dość drogie telefoniczne połączenia międzynarodowe. Przed wykonaniem połączenia zwrotnego – warto zweryfikować kto i z jakiego kraju dzwonił, aby uniknąć możliwych dość wysokich kosztów.

Zobacz również