•   czwartek, 19 września 2019
Wyszukiwarka numerów telefonów

Nie wiesz kto dzwonił? Możesz to sprawdzić za pomocą odpowiednich serwisów!

Jeśli na telefonie pokazuje Ci się kilka nieodebranych połączeń od nieznanego Tobie numery to warto użyć przeglądarki internetowej do takich celów. Tego rodzaju wyszukiwarki są dostępne za darmo online i zawierają dodatkowo komentarze innych użytkowników, którzy spotkali się z tym numerem.

Wystarczy wpisać w zwyczajną wyszukiwarkę np. Google zdanie typu „ kto do mnie dzwonił „ lub „Czyj to numer?” i już po kilku sekundach oczekiwania wybrać opcję która nam najbardziej odpowiada. Po wybraniu danej wyszukiwarki wpisujemy numer do sprawdzenia w odpowiednie pole. Należy jednak pamiętać by wprowadzić cały numer, gdyż jego istotnym elementem jest też prefiks kierunkowy, który informuje o miejscu zarejestrowania danego numeru. W takiej sytuacji nawet jeśli nie odnajdziemy właściciela takiego numeru dostaniemy informację o kraju pochodzenia takiego numeru. To pozwoli nam dowiedzieć się na przykład czy prawie nie zostaliśmy ofiarami oszustwa albo czy nie próbował się z nami skontaktować ktoś kto nie powinien.

Czy można znaleźć numer na smartfonie?

Oczywiście, że tak. Urządzenia mobilne działają przecież tak samo jak komputery, oczywiście są nieco bardziej ograniczone sprzętowe, ale nie sprawi to problemów w używaniu przeglądarki stron internetowych.  Wystarczy wpisać numer w przeglądarkę i jeśli potrafisz to zrobić to nie ma żadnych przeciwwskazań żeby użyć smartfona do sprawdzenia numeru. Tak samo jest z tabletami czy innymi urządzeniami mobilnymi. Jest to bardzo łatwe i prawdopodobnie każdy sobie z tym poradzi, nawet jeśli normalnie nie ma do czynienia na co dzień z komputerami.

Jak widzisz nieodebrane połączenia na ekranie swojej przeglądarki to użyj wyszukiwarki kto dzwonił

Sprawdzanie nieznanych numerów

Jak funkcjonuje internetowa wyszukiwarka numerów?

Takie wyszukiwarki dostępne są za darmo. Wystarczy wpisać do niej odpowiedni numer. Możesz znaleźć ich wiele za pomocą fraz typu „ Czyj to numer?” lub po prostu „wyszukiwarka numerów”. Po znalezieniu takiej która będzie nam odpowiadać musimy w odpowiednie pole wpisać numer telefonu z prefiksem, który pozwala określić miejsce zarejestrowania numeru, dzięki czemu nawet jeśli nie poznamy właściciela będziemy mogli mieć jaką opinię na temat danego numeru i osoby która chciała się z nami skontaktować.

Jak szybko znajdę taki numer?

Takie poszukiwanie nie zajmuje duo czasu. Jedyne co musimy zrobić to po prostu wpisać taki numer w wspominane już internetowe wyszukiwarki numerów. Po kilku sekundach oczekiwanie dostaniemy na naszym ekranie rezultaty takiego wyszukiwania często wraz z komentarzami innych użytkowników. Taki rezultat powinien zawierać imię, nazwisko, a czasami nawet miejsce zamieszkania czy adres email.  Nie każdy numer będzie jednak można tak sprawdzić w każdej wyszukiwarce, więc gdy nie ma wyników warto spróbować skorzystać z innej. Gdy nawet to nie przyniesie rezultatów to warto jednak nie ryzykować i nie oddzwaniać na taki numer gdyż możemy paść ofiarą oszustwa.

Zobacz również