Król lew - biznes wszechczasów

Pełnometrażowy film wytwórni Walta Disneya "Król lew" miał swoją premierę w 1994 r. i z miejsca zdobył serca widzów, nie tylko tych najmłodszych. Został również doceniony przez krytyków i zdobył szereg nagród, w tym dwa Oskary - za najlepszą muzykę oryginalną oraz najlepszą piosenkę („Can You Feel the Love Tonight") oraz trzy Złote Globy.
Fabuła filmu toczy się wokół przygód małego lwa Simby, który, targany wyrzutami sumienia po śmierci ojca, króla Mufasy, decyduje się opuścić swoje stado i uciec z Lwiej Ziemi. Podczas wędrówki poznaje surykatkę Simona i guźca Pumbę, którzy stają się jego wiernymi kompanami. Gdy wydawać by się mogło, że Simba zapomniał już o swojej przeszłości, zbieg okoliczności sprawia, że decyduje się wrócić na Lwią Skałę i zawalczyć o należną mu władzę.
W 2019 roku na ekrany kin wszedł remake "Króla lwa", który z miejsca podbił serca widzów. Jeżeli jednak masz ochotę jeszcze raz obejrzeć klasyczną wersję filmu, zajrzyj na stronę Pinbook by sprawdzić, które serwisy streamingowe udostępniają film online.

Zobacz również